Cross Training Athletics

Training the Heart of a Champion From the Inside Out

2017-2018 Character Athletes of the Week


To download any pictures, simply right click on the photo you want and select "Save As".


Week 7

Week 6

Week 6 - Fall CTA Program


Week 5


Week 5 - Fall CTA Programs


Week 4

Jacob Sarow (Akron)
Zach Dwyer (Depew)
Griffin Chudy (Ellicottville / Franklinville)
Jacob Skinner (Fredonia)
Miles Haynes (McKinley)
Tyler Hedlund (Salamanca)
Austin Eggleston (Silver Creek/ Forestville)
Devonte Fountain (South Park)
Keith Murphy (Sweet home)
Joe Shifflet (Will East)
 


Week 4 - Fall CTA Programs

Week 3

Marr'ece Archie (Burgard)
Blaine Thomas (Chautauqua L.)
Brock Blecha (Frank./ Ell.)
Jake Michalski (Lancaster)
Nick Nawrocki (Lew-Port)
Carter Russo (Maple Grove)
David Morgan (Niagara falls)
Jordan Holmes (North Ton.)
Nick Bruce (Orchard Park)
Camron Kostadinov (Portville)
Mike Pariese (Starpoint)
Nick Hutson (Will North)


Week 3 - Fall CTA Programs


Week 2

Ben Restivo (Albion)
Glenn Drew (Alden)
Bryce Rowe (Chautauqua Lake)
John Sweat (Cheektowaga)
Carter Post (Depew)
Tywon Wright (Dunkirk)
Eric nealey (Ken west)
Brendan Luthart (Medina)
Brandon Scott (Nichols)
Mason Pagett (Randolph / Frewsburg)
Malik Smith (Royhart)
Brad Yochum (Silver Creek/Forestvill)
Fazain Munir (Southwestern)
Seth Dash (Springville)
Thomas Moss (St. Mary's)
Kyle Schreader (Starpoint)
Rob Giancarlo (Sweet Home)
Zach Braddell (Tonawanda)
 


Week 1

Charles Kilgo (Amherst)
Robbie Penhollow (Cassadaga / Falconer)
Seth Connor (Cheektowaga Central)
Brandon Cimerman (Clarence)
Carter Morse (CSP)
Walter Woodarek (Franklinville / Ellicottville)
Adam Sisti (Gowanda/Pine Valley)
Brandon Vedella (Grand island)
Owen Nadrowski (Kenmore east)
Jackson Ingram (Lackawana)
Joseph Powers (Lew Port)
Jason Robillard (Lockport)
Zach Fischer (Maple Grove)
Julian Nixon (Newfane)
Jacob Ambrosia (Niagara Wheatfield)
Wyatt Sluga (Randolph / Frewsburg)
Josh Wilson (West Seneca West)
Jamel Jones (Williamsville South)